Miroslav Urban (REPUBLIKA): 78 rokov od Hirošimy

Miroslav Urban (REPUBLIKA): 78 rokov od Hirošimy

Smutné výročie prvého a zatiaľ posledného použitia atómovej bomby na civilné obyvateľstvo (Hirošima – 135.000 mŕtvych a ranených, Nagasaki – 64.000)

Mainstream mlčky obchádza fakt kto tú bombu použil. Napísať že za týmto bezprecedentným použitím atómovej bomby sú Spojené štáty americké je v dnešnej dobe „politicky“ nekorektné, podobne ako sa obchádzajú zverstvá armády USA vo Vietname, Iraku…

Ani generálny tajomník OSN Guterres nespomenul kto použil atómové bomby na civilistov, podobne sa báli vysloviť slovo USA i japonskí politici, japonský premiér Kishida vo svojom prejave spomína Rusko a guvernér hirošimskej prefektúry Jazuki pozval ruského prezidenta V.V. Putina na návštevu Hirošimi: „Bol by som rád, keby Hirošimu a naše múzeum navštívil aj ruský prezident, a cítil by to, čo ostatní. Ak by som mal Vladimirovi Putinovi niečo odkázať, povedal by som, že by si mal uvedomiť následky použitia jadrových zbraní“

Čo má Putin spoločné z Hirošimou? Ak by tam prišiel, hneď by ho predsa zatkli podľa nariadenia ich „medzinárodného“ súdu.

Hirošima a Nagasaki boli manifestáciou sily USA ku koncu 2. svetovej vojny, USA sa rozhodli zabrať Japonsko a doteraz je Japonsko kolóniou USA.

Apokalyptické nebezpečnstvo atómovej bomby v rukách jedného hegemóna – USA si uvedomovali i americkí vedci – manželia Rosenbergovci, ktorí zdieľali informácie o vývoji atómovej bomby so ZSSR, boli odsúdení a popravení ale možno zabránili 3. svetovej vojne, pri ktorej by USA zasypali ZSSR i východnú Európu (vrátane nás) atómovými bombami.

Foto: Japonský chlapec stojí v rade na kremáciu svojho malého brata, Hirošima

https://www.facebook.com/MiroslavUrbanRepublika/posts/pfbid0YiWqCjHPXngAThCzSKBpWrXuzWQfy5Tghwgy3NfgCw1oEfvd2cC1zG4SM731fdpUl

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.